Spoštovani učenci in starši 4. razreda!

S tem tednom bomo začeli s sistematičnim spremljanjem gibalne dejavnosti učencev v času izolacije.

2_V aplikacijo na povezavi (Obrazec: Dnevnik aktivnosti) vpišite email naslov, ime in priimek, ter čas aktivnosti v minutah, vse ostale podatke pa vnesete z nekaj enostavnimi kliki.

Prosimo, da podatke vnašate redno in vestno, saj bomo lahko le tako prišli do realnih podatkov o gibalni aktivnosti naših učencev v času izolacije.

Delo od 25. 5. do 29. 5. 2020

Navodila za delo: ŠPORT-4_25052020.

V dokumentu imate povezave do idej oziroma dokumentov za izvajanje ogrevanja, glavnega dela ure, zaključnega dela ure ter na koncu spremljave aktivnosti. Če imate na voljo tiskalnik si tabelo za spremljavo natisnite ali jo pa naredite sami na list papirja.

Vabim vas, da delite utrinke iz vadb tudi z nami preko videa ali slik, katere lahko pošljete na jure.kuhar@ospuconci.si ali bojan.roposa@ospuconci.si .

Ne pozabite na primerno športno opremo!!!

Upoštevajte odlok vlade glede gibanja zunaj in spremljate trenutno situacijo dnevno ter temu primerno prilagodite aktivnosti.

Gibajte se, čuvajte se in bodite zdravi.

Športni pozdrav,

Jure Kuhar in Bojan Ropoša

Preteklo delo …

Delo od 18. 5. do 22. 5. 2020

Navodila za delo: ŠPORT-4_18052020

Delo od 10. 5. do 15. 5. 2020

Navodila za delo: ŠPORT-4_11052020

Delo od 4. 5. do 8. 5. 2020

Navodila za delo: ŠPORT-4_04052020

Delo od 20. 4. do 24. 4. 2020

Navodila za delo: ŠPORT-4_20042020

Delo od 14. 4. do 17. 4. 2020

Navodila za delo: ŠPORT-4_14042020

Delo od 6. 4. do 10. 4. 2020

Navodila za delo: ŠPORT-4_06042020

Delo za teden od 30.3. do 3. 4. 2020

Načrt dela za tekoči teden: ŠPORT-4_30032020

Delo od 26.3. do 27.3. 2020

Za teden od 23.3- 27.3. smo vam športni pedagogi pripravili naslednji PLAN AKTIVNOSTI.

Še nekaj priporočil

»Otroci naj bi se vsak dan v tednu udeležili zmerno- do visokointenzivne telesne dejavnosti, ki naj traja vsaj 60 minut. Pred pričetkom vadbe je vedno potrebno ogrevanje, po koncu pa umirjanje in sproščanje. Otroci se lahko 2- do 3-krat na teden udeležujejo tudi vadbe za moč, saj dodatno in pomembno izboljša učinkovitost aerobne vadbe.« (Slovenske smernice za telesno dejavnost otrok in mladostnikov: https://www.dobertekslovenija.si/wpcontent/uploads/2017/10/Smernice-slovenske.pdf)

»Šolska športna vzgoja je nenehen proces bogatenja znanja, razvijanja sposobnosti in lastnosti ter pomembno sredstvo za oblikovanje osebnosti in odnosov med posamezniki. Z redno in kakovostno športno vadbo prispevamo k skladnemu biopsihosocialnemu razvoju mladega človeka, sprostitvi, nevtralizaciji negativnih učinkov večurnega sedenja in drugih nezdravih navad. Ob sprotni skrbi za zdrav razvoj ga vzgajamo in učimo, kako bo v vseh obdobjih življenja bogatil svoj prosti čas s športnimi vsebinami. Z zdravim življenjskim slogom bo tako lahko skrbel za dobro počutje, zdravje, vitalnost in življenjski optimizem.« (UN OŠ, str. 4)

“V času, ko bodo šole in vrtci zapirali svoja vrata, pozivamo vse otroke, mladostnike in starše k vsakodnevnemu gibanju v naravi, saj se s tem KREPI imunski sistem. Priporočamo pohode, teke, vaje za moč in kolesarjenje ter odsvetujemo dejavnosti v strnjenih skupinah. Obnašajte se samozaščitno in spoštujte splošna navodila NIJZ. Spremljajte naš profil, saj bomo dnevno z vami delili nasvete.” (SLOfit: https://www.facebook.com/slofit.org)

“Ohranjajmo zdrav življenjski slog – zdravo se prehranjujmo, dovolj spimo, bodimo fizično aktivni (npr. sprehod, vadba doma,…).”

(NIJZ: https://www.nijz.si/sl/kako-obvladovati-streszmanjsati-obcutke-strahu-panike-in-zaskrbljenosti-zaradi-koronavirusa-covid)

Priporočila o telesni dejavnost v času samoizolacije – Članek RTV SLO